| bLaNky24 a întrebat:

am nevoie de ajutor am un laptopo ASUS care am instalat placa de retea dar am o problema cu placa video
Sa zicem ca vreau sa joc MINECRAFT intru in el si imi apare o eroare cu placa video ma duc la device i dau update si nu merge
Si la fel si cu jocul AIKA online intru in el si nu merge se blocheaza
Si de multe ori imi spune asa : THIS COMPUTER DOES NOT MEET THE MINIMUM REQUIREMENTS FOR INSTALLING THE SOFTWARE

INFORMATII :
MODEL : X54H ASUS

5 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Ce placa video are?

| bLaNky24 explică (pentru laptopnews):

Urmatoarele detalii despre el :

Processor Intel(R) Core (TM i3-2330M CPU @ 2, 20GHz 2. 20GHz

Ram : 4.00 GB

System type : 64-bit

Model : X54H

MB Ver : K54LY

| laptopnews a răspuns:

Http://www.emag.ro/......54H-SX168D
Daca este ca cel de aici, inseamna ca are o placa video integrata! Vezi ce cerinte de sistem ai pentru fiecare joc in parte.

| Kasian_Salaru_1991 a răspuns:

Pai da si zice Acest computer nu corespunde cerințelor minime pentru instalarea SOFTWARE cumparati alta placa video si incearca atunci

| bLaNky24 explică:

Processor Intel(R) Core (TM i3-2330M CPU @ 2, 20GHz 2. 20GHz

Ram : 4.00 GB

System type : 64-bit

Model : X54H

MB Ver : K54LY