| 20ionel20 a întrebat:

Am nevoie de ajutor.Imi spuneti si mie daca virusii pot fi transmisi prin CD.Sau doar pirin stick? Trebuie sa stiu urgent pentru ca pcul meu e plin de virusi si imi pun toate datele pe cd ca reinstalez windowsul(am windows XP).Dau fundalaughing.

Răspuns Câştigător
| Marshal2118 a răspuns:

S-ar putea depinde daca vrei sa transmiti jocuri pentru ca ele pot implica multi virusi dar sa zic programe poti sa le pui dar daca vrei jocuri sa copiezi numa descarcarea nu si folderu in care l-ai instalat vreau sa spun ca dupa ce il descarci eu un program deci sa copiezi numa programele cu care vrei sa istalei nu tot fisieru ca poate avea multi virusi sa zic si virusii pot fi trimisi si prin cd si prin stick depinde dar sa pui numa programele de instalare ca daca nu poti risca de a avea virusi daca te-am ajutat cu ceva am spus ceam stiut am numa 10 ani rolling on the floor daca mai ai ceva de spus la calculator sa imi spui Funda?

5 răspunsuri:
| SuicideSilence a răspuns:

Daca un fisier este infectat atunci ramane infectat indiferent daca il pui pe un cd/dvd sau pe un stick.

| anadark84 a răspuns:

Da, pot fi copiati o data cu datele pe care le vei stoca pe CD.

| 20ionel20 explică:

Din greseala am pus happy scuze. Apropo eu spun ca virusii sa nu fie in progamele care le pun pe cd, spun sa se transmita din alte programe inactive pe cd.

| 20ionel20 explică:

Dar nu fisierele care le pun sunt infectate.eu spun de virusii din alte fisiere sa se transmita.

| 20ionel20 explică:

Va multumesc la toti va multumesc pentru raspunsuri dar si eu am 12 ani apropo.