| axel4 a întrebat:

Salut TPU,

Am nevoie de ajutor in Photoshop.Sa spunem ca am un folder ce contine 10 imagini cu nume diferite.Cum sa salvez o imagine creata in Photoshop ca toate cele zece din folder, adica vreau sa le inlocuiesc pe toate cu cea creata.

Multumesc anticipat happy

1 răspuns:
| TheRealFantasy a răspuns:

Poti deschide una din poze in ps si faci un grup, din dreapta de la Layers, ai in bara de instrumente de jos, unde ai fill, layer mask e si create group.
Apoi poti pune pozele celelalte cu "Place" (File>Place, din bara de instrumente de sus) si salvezi tot ca fisier.PSD (PhotoShop Document).
Dupa daca vrei sa salvezi ca poza, sa se vada doar una din ele, in loc de toate suprapuse, le bifezi/debifezi ochiul ala din dreptul fiecareia (de la Layers, in dreptul iecarui layer).