| Jokeras1611 a întrebat:

Am nevoie de cineva care se pricepe la calculatoare...chestia e ca nici-un joc nu imi ruleaza bine: cs 1.6, fifa 05, 06, 07 si altele.Pc meu are o memorie bunicica.Va rog sa ma ajutati si pe mine si sa lasati un id de mess sau ceva ca sa va pot da mai multe detalii

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| PaulCCraciun a răspuns:

Pai din ce se vede, ai o placa video integrata, cu o memorie de 32 mb, care se poate extinde pana la acei '1294MB' de la display memory. cu toate acestea, ar trebui sa mearga cel putin counter-srtike, problema cred ca e procesoru', e cam slab, nu te uita la frecventa lui, aceea sa stii ca nu e relevanta totdeauna.
poate mai poti modifica niste setari ceva, mai cauta pe goagal despre placa ta video, "Intel g41 express", eu unul nu prea stiu ce se poate face cu o placa integrata, daca ii poti umbla pe la setari, din soft ma refer, dar poate exista ceva ce se poate face. dar oricum la fifa 2007 nu cred ca ar trebui sa te astepti sa mearga, chiar daca placii i se atribuie 1200 mb, aceasta memorie nu e la fel de rapida ca memoria unei placi video dedicate.

6 răspunsuri:
| PaulCCraciun a răspuns:

Pai da niste detalii legate de pc! ce inseamna "memorie bunicica" 256mb sau 2 gb? procesor, placa etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce memorie are?

| Andy2013 a răspuns:

Prietene poti sa ai si 32GB ram si daca ai placa video si procesorul prost te p**i pe ele.

| onyvirus a răspuns:

Lasa-l in xp dac stai pe jocuri ony.forumssv.com rubrica diverse mai multe

| Jokeras1611 explică:

System Information
Time of this report: 9/8/2012, 22:49:55
Machine name: RAZVANEL-PC
Operating System: Windows 7 Ultimate 32-bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1 (7601. win7sp1_rtm.101119-1850)
Language: English (Regional Setting: English)
System Manufacturer: System manufacturer
System Model: System Product Name
BIOS: BIOS Date: 05/16/11 14:24:22 Ver: 08.00.14
Processor: Intel(R) Celeron(R) CPU E1500 @ 2. 20GHz (2 CPUs), ~2. 2GHz
Memory: 3072MB RAM
Available OS Memory: 3038MB RAM
Card name: Intel(R) G41 Express Chipset
Manufacturer: Intel Corporation
Chip type: Intel(R) 4 Series Express Chipset Family
DAC type: Internal
Device Key: Enum\PCI\VEN_8086&DEV_2E32&SUBSYS_836D1043&REV_03
Display Memory: 1294 MB
Dedicated Memory: 32 MB
Shared Memory: 1262 MB
Current Mode: 1440 x 900 (32 bit) (75Hz)
Monitor Name: Generic PnP Monitor
Monitor Model: W1934
Monitor Id: GSM4B7A
Native Mode: 1440 x 900(p) (59. 887Hz)

| Jokeras1611 explică:

Machine name: RAZVANEL-PC
Operating System: Windows 7 Ultimate 32-bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1 (7601. win7sp1_rtm.101119-1850)
Language: English (Regional Setting: English)
System Manufacturer: System manufacturer
System Model: System Product Name
BIOS: BIOS Date: 05/16/11 14:24:22 Ver: 08.00.14
Processor: Intel(R) Celeron(R) CPU E1500 @ 2. 20GHz (2 CPUs), ~2. 2GHz
Memory: 3072MB RAM
Available OS Memory: 3038MB RAM
Card name: Intel(R) G41 Express Chipset
Manufacturer: Intel Corporation
Chip type: Intel(R) 4 Series Express Chipset Family
DAC type: Internal
Device Key: Enum\PCI\VEN_8086&DEV_2E32&SUBSYS_836D1043&REV_03
Display Memory: 1294 MB
Dedicated Memory: 32 MB
Shared Memory: 1262 MB
Current Mode: 1440 x 900 (32 bit) (75Hz)
Monitor Name: Generic PnP Monitor
Monitor Model: W1934
Monitor Id: GSM4B7A
Native Mode: 1440 x 900(p) (59. 887Hz)
E asa prost incat nici cs sa nu mearga?

| PaulCCraciun a răspuns (pentru Jokeras1611):

Pai din ce se vede, ai o placa video integrata, cu o memorie de 32 mb, care se poate extinde pana la acei '1294MB' de la display memory. cu toate acestea, ar trebui sa mearga cel putin counter-srtike, problema cred ca e procesoru', e cam slab, nu te uita la frecventa lui, aceea sa stii ca nu e relevanta totdeauna.
poate mai poti modifica niste setari ceva, mai cauta pe goagal despre placa ta video, "Intel g41 express", eu unul nu prea stiu ce se poate face cu o placa integrata, daca ii poti umbla pe la setari, din soft ma refer, dar poate exista ceva ce se poate face. dar oricum la fifa 2007 nu cred ca ar trebui sa te astepti sa mearga, chiar daca placii i se atribuie 1200 mb, aceasta memorie nu e la fel de rapida ca memoria unei placi video dedicate.