| cladcovdaniela a întrebat:

Am nevoie de mare ajutor love struck
Telefonul meu Nokia 520 are virusul trojan.
Vreau sa intru pe Internet Explorer, accesez un site si apoi, imediat ma transfera pe un site +18, fie ca vreau sa intru pe TPU, sau pe Google, sau pe Translate, sau intra in Magazin si vrea sa downloadeze niste aplicatii, ce pot sa fac? love struck Stiu ca nu este antivirus pentru el. PS: l-am si resetat de 2 ori.

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Virusul troian? E un pleonasm! In primul rand nu mai descarca aplicatii, e prima cauza pentru care ai luat troianul, sau virusul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra pe google play si descarca un antivirus si scanezi cu el.

| cladcovdaniela explică (pentru anonim_4396):

E Windows Phone. In Magazin nu avem antivirus... Cica Windows ne tine in siguranta si nu e necesar antivirus.

| anonim_4396 a răspuns (pentru cladcovdaniela):

Nu te tine in siguranta niciun windows phone.Scrie pe google antivirus for windows phone si vezi ce rezultate da, apoi alege unul, descrac-l instaleaza-l si scaneaza cu el.