| IonutValentin14 a întrebat:

Am nevoie de un OpenGl pentru laptop. Si am urmatoarele componente : Windows 7 Ultimate, 64 bit, Processor : Intel Core 2 Duo T7300 2.00 GHz si 4 GB RAM. Va rog ajutati-ma.

8 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Adica ai nevoie de driverele placii video, logic!

| IonutValentin14 explică (pentru K0sti):

Da, dar nu stiu de unde le pot downloada! Imi poti da un link?

| K0sti a răspuns (pentru IonutValentin14):

De pe site-ul producatorului, dude, acolo unde stau TOTDEAUNA driverele...
Adica ala de ti-a facut laptopul!

| IonutValentin14 explică (pentru K0sti):

Am laptop ASUS, componentele le stii de mai sus, poti sa-mi dai tu link ca eu nu am gasit! Te rog!

| K0sti a răspuns (pentru IonutValentin14):

Ti-am spus mai sus! In plus sunt zeci de modele de Asus!

| IonutValentin14 explică (pentru K0sti):

Scuze, am gresit cand am spus ca am laptop Asus de fapt am un laptop Zepto Znote 6024W, si chiar nu gasesc site-ul producatorului ca laptop-ul l-am luat de pe olx. Te rog ajuta-ma ca nu prea stiu unde sa caut ca nu sunt bun in treburi d-astea! Poti sa imi dai tu site-ul producatorului cu driverul? Te rog!

| K0sti a răspuns (pentru IonutValentin14):

Nici pe Goagale nu sunteti in stare sa cautati nene? Ia uite: http://www.zeptodrivers.com/drivers/zepto-znote-6024w-drivers/
Dar ghinion...sunt cu bani!
Am explicat aici ce si cum, urmeaza pasii: http://www.epasystems.ro/instalare-drivere-device-manager/

| Copaci_Liviu_1981 a răspuns:

I mica confuzie la tine. opengl ca structura merge pe osx, linux. windows merge pe directx. probabil nu ai driverul video instalat