| DesertRat95 a întrebat:

Am nevoie neaparat de ajutor urgent. E vorba de Steam. Mai exact Team Fortress 2. Joc de mult tf2 si am vrut azi sa bag niște bani in joc si sa fiu premium pentru trading, etc. Si atunci când am scris detaliile de pe cardul de credit (am un MasterCard) si am dat sa bag banii, mi-o dat eroare. Oare problema e ca, cardul de credit are bani in lei si Steamul are nevoie de euro. Ce sa fac ca sa imi pot baga 5 euro in Steam? Va rog sa răspundeti urgent! Dau funda pentru un răspuns exceptional! happy

4 răspunsuri:
| Mariusikul a răspuns:

Cardul trebuie activat pentru tranzactii online

| Mariusikul a răspuns:

Poti baga bani in steam si altfel te duci la un aparat care incarci telefonul (qiwi, zebra) dai la paysafecard si introduci suma si dupa pe steam e optiunea paysafecard si introduci codul de pe bon si ai bagat bani

| DesertRat95 explică (pentru Mariusikul):

Dar nu exista vreun mod de a adaugă banii in Steam in lei?

| Mariusikul a răspuns (pentru DesertRat95):

Nu stiu sigur scuze eu numai in euro am bagat nu exista optiunea sa bagi gen 8 euro doar cat scrie acolo 5, 10, 20...