| anonim_4396 a întrebat:

am o imprimanta multifunctionala Epson Stylus SX200! acum doua luni i-am schimbat cartusele de cerneala,foarte scumpe,daca stiam cat costa,nu mai cumparam imprimanta! am pus cartusele cele noi in ea,si surpriza! spunea ca nu recunoaste cartusele! am dat-o unui prieten care cunoaste un baiat care se ocupa cu imprimante si alte chestii,si a resetat-o,dar nu stiu cum,tot ce stiu e ca a folosit un program!
problema este urmatoarea : nu prea am folosit-o,deci cartusele ar trebui sa fie cel putin jumatate cu cerneala,dar imprimanta imi arata ca nu mai are cerneala (e imposibil sa nu mai aiba, am printat 15 hartii cu cartusele noi)! baiatul care mi-a resetat-o a plecat in strainatate, si nu are cine sa ma ajute! vreau sa stiu cum o pot reseta iar! cum se numeste acel program? de unde il descarc? astept raspunsuri! cel mai complet raspuns primeste funda!

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu te mai chinui. Imprimantele Epson cu 4, 5 sau 6 cartuse sunt cele mai bune. Ia-ti niste cartuse resetabile si te tin ani de zile cu conditia ca sa tragi macar lunar o foaie. Am avut si eu una dar mi-am luat HP ca atunci n-am gasit Epson. Cand am avut Epson mi s-a stricat imprimanta dar cartusele au ramas bune. Uite aici: http://www.cissmarket.ro/......0-415.html
In instructiuni iti arata cum se reseteaza. Succes!