| Cipleu_Denis_1998 a întrebat:

am o intrebare, am ceva virusi pe PC ( cinema plus, pine three ) si sunt ' incurabili ', m-am gandit sa-mi reinstalez windows ( am windows 8.1 pe 32 bit cu licenta ) pentru ca am vazut functia ' Remove everything and reinstall, intrebarea este : Daca i-l reinstalez se sterge si " LOCAL DISK ( D ).
Sau va rog sa-mi sugerati o alternativa ( P.S am un folder de 40 GB foarte important pentru mine si vreau sa stiu ce sa fac )

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu nu se sterge partitia D:\ daca nu o stergi tu dar partea proasta este ca si ea este infectata. dupa reinstalare vei primi iarasi aceeasi virusi. Poti face o singura treaba buna: sa copiezi filme, muzica si poze pe alta unitate HD sau pe stick-uri. Programele, din pacate, trebuie sterse.
Mai poti incerca sa cureti totul cu un antivirus bun cu licenta. Cele gratuite nu prea fac fata.
Dupa asta poti sa stergi toate partitiile si ai scapat.