| Nicolaie_DaNutzu_2001 a întrebat:

am o intrebare am un laptop HP care nu vrea sa se deschida intro zi stateam pel el si dintro o data sa inchis si cand dau dal deschid apare imaginea cu marca HP si apoi sa inchide la loc si se repeta intruna cum pot sal fac sa mearga iar funda-si donez 10 € pentru cel mai bun raspuns

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Cand startezi tasteaza F8 si vezi daca iti apare un ecran negru cu diferite optiuni.
alege safe mode.
in all programs cauti acea fereastra neagra numita simbol de sistem si o executi ca administrator.
scrii rstrui.exe dai enter
si continui pasii necesari pentru a restaura sistemul la o data anterioara.
asta o sa mearga eventual in ideea ca sectorul de startare al hdd are o eroare.

| halogen001 a răspuns:

Se poate incerca o resetare de bios, reinstalarea windows-ului, poate are ventilatorul blocat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil s-a dus hard disk=ul.Incearca daca gasesti sa bagi un ssd si vezi daca ruleaza de pe el.

| GabrielStn a răspuns:

Eu nu cred ca este harddisk-ul pentru ca altfel ai fi primit o eroare, inclin catre placuta/placutele de RAM si windows. Incearca sa reinstalezi windows-ul de pe un CD/DVD bootabil si sa vezi daca merge. Daca nu merge, dar te pricepi sa desfaci capacul de la laptop, verifica RAM-ii dar arunca un ochi si la ventilator asa cum a spus halogen001, sau poti sa mergi direct la service. Incearca sa faci si ceea ce a spus Gelu1970, desi nu cred ca va merge daca nu ai facut un backup. ramon2473 nu cred ca ii va merge SSD-ul ( la performantele reale ) daca nu are sata 3, si sa incerce cu un SSD ar insemna ca trebuie sa cumpere unul cu o capacitate mica daca nu vrea sa scoata bani de buzunar, si chiar daca este dispus sa cheltuie, un SSD cu capacitate de stocare mare este foarte scump, deci, dupa parerea mea, tot mai bine ar fi sa incerce cu alt HDD.