| TaNn0 a întrebat:

Am o intrebare: Daca de exemplu pune o poza si pe el are o stersatura cu negru(hasurare) poti descarca acea poza si printr-un program sa vezi ce e sub acel hasurat? ASta e intrebarea:Exista vreun program asemenea? MS ANTICIPAT

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Nu există. Dar poți încerca să faci o căutare cu Google images (sau „search image on google") și dacă există pe undeva pe internet acea poză publicată în varianta originală (fără cenzurare) o va găsi și vei vedea ce a fost ascuns.
Altfel, nu prea ai cum - informația e pierdută definitiv. Asta dacă vorbim despre un fișier standard de imagine - jpeg. Altfel, ar fi poate posibil, dacă fișierul e compus din mai multe layer-e și cenzura e pe un layer iar poza pe altul. Dar m-aș mira să fie ăsta cazul tău.