| AlexAttac a întrebat:

Am o intrebare, se mai merita tableta Apple Ipad 1 in 2014, adica mai ruleaza bine, avand in vedere faptul ca are doar 256 mb de ram?
Aplicatiile cum merg pe el, navigarea, etc.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se merita... nu conteaza cat ram are deoarece atunci cand rulezi un joc/aplicatie toate resursele (ram, procesor...etc.) concentrate pe ceea ce faci Si daca esti in 2-3-4 aplicatii deschise nu conteaza deoarece, cum ziceam, toate resursele se aduna si sunt folosite/utilizate pe aplicatia in care stai