| xunknowx a întrebat:

..am o intrebare urgenta sper ca e buna categoria. ..am avut win 7 si astazi mi-am instalat win 10. Am vrut sa imi instalez driverele de la placa de baza si cand am pus discul si am dat pe setup si imi da o eroare "Failed to load Hardware Monitor Driver" am incercat sa deschid folderul sa dau eu pe setup ca administrator ..nimic ..stie cineva ce as putea sa fac!? DAU FUNDA. PS : stiu ca as putea sa imi descarc driverele de pe net dar de la ce vine eroarea asta?

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Driverele nu sunt compatibile cu toate sistemele de operare. Unele pot fi functionale pe sisteme necompatibile, altele nu. Verifica pe site-ul producatorului versiunile de driver pentru Windows-ul care te intereseaza.

| octav005 a răspuns:

Pai iti zice
Imposibil de încărcat Driverul monitorului hardware

inceraca sa te duci la site-ul producatorului placii de baza. si acolo gasesti toate driverele necesare. si pe 32 si pe 64 de biti.

| LinxCont a răspuns:

E foarte posibil ca acele drivere sa fie compatibile cu w10, insa sa nu fie semnate digital si din aceasta cauza w10 64 bit nu le instaleaza. O solutie e dezactivarea controlului driverelor http://www.howtogeek.com/......d-drivers/ si reinstalarea softului placii de baza. Dezavantajul e ca se permite instalarea driverelor nesemnate care pot fi componenta unui virus.
Alta optiune e renuntarea la softul de monitorizare al placii de baza, soft care necesita instalarea driverului Hardware Monitor.