| edyutu a întrebat:

Am o mare problema, cand scot acumulatoru din laptop acesta se inchide dintr-o data(mentionez ca are bateria bagata). Ce pot sa-i fac?

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Deci tu scoți alimentatorul nu acumulatorul din laptop. Ceva normal.E dus acumulatorul(așa-i zice la bateria laptop-ului).
remediu.Cumpără alt acumulator și problema se va rezolva.Succes

| K0sti a răspuns:

"cand scot acumulatoru din laptop acesta se inchide dintr-o data(mentionez ca are bateria bagata)"...dormi pe tine? Pai ori o scoti, ori e bagata?

| bistrita1984 a răspuns:

Iti arata eronat ca este "bogata"cand de fapt ea este foarte saraca in energie stocata...fa o proba cu alta baterie s-au pune bateria ta in altu laptop la vreun prieten.

| figarro a răspuns:

Salutare edyutu. Inainte de a da fuga sa cumperi o noua baterie poti sa mai verifici un lucru, ca sa fii sigur ca bateria este problema: vezi sa nu aiba joc bateria in lacasul iei, pentru ca se poate deconecta singura la socuri sau cand misti pur si simplu laptop-ul. Eu am patit asta la un Lenovo, si cu o bucata de hartie impaturita mi s-a rezolvat problema. Noroc!

| Alin_Cristea_1976 a răspuns:

S-ar putea ca bateria sa fie arsa si de aceea cand scoti acumulatorul se inchide.

| LixandruOreo a răspuns:

Si eu am eceeasi problema si am aceasta problema deoarece de fiecare cand stateam pe el tine-am incarcatorul mereu bagat in priza si daca ai facut si tu ca mine trebuie sa iei o noua baterie