| PuținConteazăNumele a întrebat:

Salut TPU,! Am o mare problema,, sa incem cu inceputul,, jucam metin2 ( laughing ), si dintr-o data jocul a inceput sa mearga cam greu si am zis sa dau un restart,, S-a deschis windowsul si desktopul avea o rezolutie foarte mica 800x600 ceva de genu, si am observat in computer management ca e o problema cu video controllerul(VGA compatible), si nu mai aveam nici, nVIDIA desktop manager, instalat, nu stiu de ce, si am zis sa reinstalez driverele placii video, o nVIDIA gforce 6200, de pe cd-ul ei, dar la instalare imi da urmatoare eroare: The Nvidia setup program could not locate any drivers that are compatible with your current hardware. Setup will now exit. Ce are? doar e cd-ul ei?, acum ce e de facut? ma puteti ajuta? si, apropo, cand incerc sa mut orice fereastra pe desktop merge sacadat. Va rog ajutati-ma! happy Ofer funda,

Răspuns Câştigător
| Sn4k3 a răspuns:

Ia-ti 3DP Chip, si dupa ce il instalezi, da click pe placa ta video (iti va arata acolo) si downloadeaza driverul (cel mai nou).

| PuținConteazăNumele explică (pentru Sn4k3):

Multumesc mult man, a mers, totul e ca inainte dupa ce am instalat driverul! big grin big grin, meriti funda!

| Sn4k3 a răspuns (pentru PuținConteazăNumele):

Cu placere, ma bucur ca te-am putut ajuta.

4 răspunsuri:
| biancanemes a răspuns:

Joaca te Pokemon Go, e mai frumi, metinul e demodat.Sanatate

| PuținConteazăNumele explică (pentru biancanemes):

Man, nu e vorba de joc, e vorba de ce s-a intamplat cu placa video. Dar nu mai conteaza, cu ajutorul lui Sn4k3 am reusit sa rezolv problema.