| NoName234 a întrebat:

am o nedumerire: routerele wireless se cumpara si din magazine dar aici mai trebuie sa platesti vreo factura ca la firmele specializate(romtelecom, rds...)
Dau funda celor mai bune explicatii!

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Routerul e un aparat ce iti imparte netul primit de la un privider (romtelecom, rds, upc etc.) la mai multe device-uri prin cablu si wireless. Platesti pretul de achizitie al routerului dar platesti si factura de internet in continuare.

3 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Nu mai trebuie sa platesti asa ceva.Routerul "imprastie" conexiunea la internet prin toata casa-asta face; internetul il platesti celor cu care ai abonament( RDS, Romtelecom, UPC, etc).

| ChrisNemo a răspuns:

Nu inteleg pe deplin intrebarea dar o sa-ti spun cum merge treaba cu router-ul wireless.Cumperi router de unde vrei tu, vii acasa, conectezi cablu existent de internet(de la cine ai tu rds, romtelecom), face setarile pentru router si ai net wireless.

| Alexandra48 a răspuns:

Nu. nu trebuie sa platesti nimic!

funda?