| MihocSilviu a întrebat:

Salut,TPU:
Am o placa de baza Asus P7H55-M SOCKET 1556.
Am descarcat un program pentru verificarea temperaturii componentelor si placa de baza are 128 de grade Celsius, ce pot sa fac?

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Imposibil sa aiba 128 grade celsius. Vezi sca programul respectiv sa nu fie setat pe F ( faranheit )
128 grade fahrenheit = 53 grade celsius.

| CristyMinecraft a răspuns:

Nu arata gradele celsius bine.
La o asfel de temperatura la placa de baza trebuia sa se duca pc-ul.
Dar daca esti sigur mai bine iti iei un cooler aftermarket bun s-au un nocturna.
Cele de la nocturna sunt foarte bune, am un fx 8350, i-am facut oc pana la 5.5 ghz si il tine in 66 grade fara problema.

| MihocSilviu explică:

Am incarcat o poza, sunt destul de sigur ca arata grade celsius.
file:///C:/Users/Mihoc%20Silviu/Desktop/t.png

| MihocSilviu explică:

Am descarcat programul Open Hardware Monitor si acolo imi arata temperatura placii de baza 45 de grade Celsius, e posibil ca Speccy programul care imi arata 128 de grade sa ai bug?