| antimoniu a întrebat:

am o problema am o unitate de pc mai veche si nu reusesc sa instalez windows-ul de pe stick doar din dvd-rom ce pot face am pus sa booteze de pe usb dar nu merge

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Exista placi de baza care au optiune de boot de pe usb, da o au degeaba, ca nu functioneaza!

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| TonyBarbu a răspuns:

Incearca sa refaci stickul USB cu Rufus, click aici: https://rufus.akeo.ie/downloads/rufus-2.2.exe

Verifica in BIOS ce ordine de boot ai.
Daca nu merge inseamna ca numai cu CD poti instala pe acea placa de baza.

| robogdan a răspuns:

Poti reface iar stickul bootabil, asta ar fi prima varianta
A doua este sa incerci cu un alt stick pentru ca nu toate stick-urile pot fi boot-abile