| BurloiuRaul a întrebat:

Am o problema cu BSoD (Blue screen of death) Deci ma lasa stau uneori 5 minute, uneori 30 minute, ma rog.Pana la o ora in cele mai bune cazuri,imi zice ceva despre ntfs, sys sau ceva de genu. Funda celui care ma ajuta

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Tine un aparat pe langa si fa o poza sa vad precis. Sau urca minidump-ul pe un site si pune link-ul aici.

| matrix100 a răspuns:

Ecranurile albastre sunt asociate cu probleme la memoria RAM. Am patit si eu ceva similar si a trebuit sa schimb o placuta Ram ca sa rezolv problema, ceea ce iti recomand si tie. Vezi cat ram ai si cate placute, ca sa vezi care e defecta poti sa scoti din ele si prin eliminare vezi care e defecta

| hp8510p a răspuns:

BSOD nu tine numai de memoria RAM. Poti avea probleme la orice componenta hardware

| BurloiuRaul explică (pentru hp8510p):

Am dat check disk,, 0 kb in bad sectors''

| BurloiuRaul explică:

Acel ntfs sys nu semnifica nimic?
Ram am 512 MB (da stiu praf) BSoD apare uneori cand intru intr-o aplicate, intr-un joc...Acum gen jumatate de an am avut acelasi pc si mergea perfect, dupa s-a stricat si l-am primit ieri.Deci nu cred ca e de la drivere.Deci repet, acel ntfs sys nu semnifica nimic?