| ChipsWwe a întrebat:

AM o problema cu Movie Maker. Deci fac clipul,il pun in Movie Maker, salvez sa se faca HD si nu se face. Cand il urc pe youtube arata 1080 HD si nu se vede HD deloc.Ce pot sa fac Dau Funda la ala care imi rezolva problema asta

2 răspunsuri:
| StefanKogut a răspuns:

Trebuie sa ai si sursa de HD. Adica informatia pe care vrei s-o prelucrezi trebuie sa permita sa fie formatata ca HD 1080. E ca la fotografii, dintr-o poza de 256 pe 256 de pixeli n-ai sa scoti niciodata un poster cat un panou publicitar.

| ChipsWwe explică (pentru StefanKogut):

Da,e ceva de genu. Le fac 1080 si imi arata negru pe margini si imaginea mica in mijloc. Stii cum pot sa il fac HD? Sa se vada clar? Eu filmez cu Fraps si film ez pe metin2, e din cauza la rezolutia ecranului?