| mozu122 a întrebat:

Am o problema cu pc-ul. Cand aprind pc-ul imi apar 9 dungi pe ecran subtirele si grupate cate 3. 3 in dreapta 3 pe mijloc 3 pe stanga. Si aceste linii stau pe ecran pana imi porneste dextopul. Dupa ce porneste dextopul dispar. Am testat placa mea video in alt pc si merge. nu are nimic. Si mai am o problema, am reinstalat windowsu am crezut ca e de la asta. si nu-mi mai merge sa instalez driveru-l de la placa video. sad. Am CD-ul original. si dupa ce il instalez isi da restart. si nu mai intra in windows. Am incercat. si am luat si un driver de pe net si acelasi lucru.
Va rog sa ma ajutati sad! MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
| AdrenalinTm a răspuns:

Ti se cam duce placa video ori ai sucit vreun cablu de la placa video monitor
sau incearca cu alt monitor /tv

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

„... aceste linii stau pe ecran pana imi porneste dextopul."
Scuze pentru ignoranță, da' ce-i ăla un dextop?!?
E ceva legat de www.dexonline.ro?
În ceea ce privește dungile, pare a fi vorba despre o interferență pe semnalul video. Ce anume o produce, e greu de diagnosticat de la distanță.

| K0sti a răspuns:

Vezi ca s-ar putea sa ai probleme si cu memoria! Fa un test de memorie!

| MarianDeluise a răspuns:

Salut
Placa video "e buba". Am patit si eu la fel.
Du-l la un service si vor rezolva ei.
Bafta.