| PufosuL12 a întrebat:

Am o problema ieri am desfacut unitatea si am scos tot din ea apoi am montat tot la laoc si unitatea nu se mai aprindea. Nu se mai aprindea nici ventilatoarele ce poate sa aiba?

6 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Din moment ce inainte sa-l desfaci mergea, si dupa ce l-ai desfacut nu mai mergea, inseamna ca ai facut vreo tampenie.
Il desfaci iar, sau te uiti prin el si vezi ce nu ai pus bine, altceva nu are ce sa aiba.

| danutzu96 a răspuns:

Nu cred ca ai conectat bine calburile sursei sau cablurile de la front panel. Daca ai sursa 24 pini vezi ca nu cumva sa fi bagat in alimentarea procesorului mufa aia mica care intra in placa de baza (mi s-a intamplat), cea de la procesor are doar fire galbene si negre.

| AdrenalinTm a răspuns:

Ai umblat la sursa cumva si ai dat de pe 220 pe 110? sau sursa poate are un buton on /off
asta in caz ca ai conectat cablurile corect (trebuie sa faci o verificare)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E clara treaba. Te-a mancat undeva sa-l desfaci. In primul rand verifica cablurile de la sursa, vezi daca merge. Daca nu merge, verifica celelalte cabluri. Daca iar nu merge verifica sa fi pus bine componentele. Daca iar nu merge du-te la un specialist.

| Romb3r a răspuns:

N-ai conectat bine cablurile de la unitate in placa de baza.Cauta-ti cartea placii de baza si vezi cum trebuie cablurile alea conectate.Eu am patit asta la fel laughing.Ai grija ca toate componentele sa fie bine conectate

| PufosuL12 explică:

Sursa nu are buton on/off.