| Freky229 a întrebat:

Salut,TPU! Am o problema la PC.Ieri cand am dat restart la PC mi-a aparut "Windows Error Recovery" iar mai jos mi-a aparut: Launch Startup Repair(recommended) și mai jos de el Start Windows Normally,iar eu am dat pe Start Win Normally,și mi-a aparut Starting Windows si se restarteaza pc-ul pur si simplu(fara sa fac nimic),apoi am dat pe Launch Start Repair,si imi apare Startup Repair, iar dupa aceea ïmi da o eroare "Startup Repair cannot repair this computer automatically" iar mai jos scrie "Send information about this problem (recommended)" iar mai jos scrie asa "Don't Send". Ajutor plzz! FUnda

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Reparatia o face daca bagi un cd acolo el de unde sa repara? trebuie reinstalat windowsul, daca dupa cateva zile iar patesti asta hardul tau e pe moarte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un fisier este in executie si s-a blocat pe acolo. Daca nu merge reparat, reinstalezi windowsul.Cum? E cam greu de explicat aici si cam greu de inteles daca nu ai reinstalat niciodata.Singura ta salvare este sa chemi o ruda sau coleg, amic, care stie sa reinstaleze windowsul si inveti de la el uitandu-te.

| Arthiom a răspuns:

Mda e posibil sa fie de la hard. Dar am avut si eu pe un pc mult mai vechi o problema asemanatoare, insa problema nu era hardul, era cablul de la hard la placa de baza.

| Freky229 explică:

Pai ïmi da eroare acolo...

| Freky229 explică:

Cum sa-l reinstalez?

| sebypetrescu921 a răspuns:

Trebuie sa astepti pana ce startup repair iti repara Pc-ul, asta daca nu ai o problema cu HARD-DISKUL ( HDD ).