| Mura9 a întrebat:

Am o problema legata de printscreenuri le pe care le fac pe pc. Pana acum ceva vreme nu am avut probleme. Acum, am observat ca atunci cand fac un print si ma duc in paint si dau paste, am printul meu si sub print o bucata mare alba, de aceeasi dimensiune cu printul. Stie cineva cum pot scapa de aceea parte alba de sub print? Multumesc!

2 răspunsuri:
| TheNiGhTCoReLV a răspuns:

Foloseste alt program pentru printscreen, dar de ce faci print-uri?

| alinm a răspuns:

Daca ai windows 7, 8 sau 8.1 poti face printscreen cu aplicatia Snipping Tool. E mai usor si poti selecta doar ce vrei tu