| daniel2588 a întrebat:

am o tableta UTOK 700Q Satin cu android 4.2.2 jelly bean, va rog din suflet sa imi spuneti cum as putea trece la android 4.3 sau 4.4 kitkat, cel pe care il am acum este foarte instabil nu vreau alte variante vreau sa schimb versiunea de android

Răspuns Câştigător
| vicecity8 a răspuns:

Tocmai m-am uitat pe internet daca exista custom ROM-uri pentru modelul tau de tableta (adica alte versiuni de android pe care le instalezi singur) si nu am gasit nimic. Poti incerca sa intri in Setari --> Despre dispozitiv (e ultima in lista) --> Actualizare software (ar trebui sa fie prima) si da-i sa caute actializari. Cam asta e singura solutie pentru tine, momentan.

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Singura modalitate este sa-ti instalezi tu 4.3/4.4, caci tableta nu o sa primeasca nici un fel de upgrade. Dar iti zic din start ca daca ai instala un soft mai de actualitate o vei ingreuna, iar la ce performante are, ar fi bine sa stea la 4.2

| RaduTN a răspuns:

Nu-ti recomand sa instelezi tu alta versiune de android de capul tau, sunt foarte multe sanse sa-ti strici tableta.

Cel mai bine este sa astepti actualizarile. O sa-si faca tableta actualizari cand utok ofera suport pentru 4.4 kitkat.