| Tian44 a întrebat:

Am placa video Nvidia GTX 750 Ti si adesea testez jocuri pe game debate. Dupa ce aleg placa video este o casuta unde trebuie sa bifez daca are Multi Gpu.Imi poate explica cineva ce este Multi Gpu si daca placa mea video are?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Multi Gpu = mai multe procesoare grafice. Fie ai un GPU multi-core, fie pui mai multe plăci în SLI etc.
http://gpuboss.com/graphics-card/GeForce-GTX-750-Ti
Scrie clar, acolo mai jos - NU e.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multi GPU inseamna ori SLI(nu e cazul, 750 ti nu are posibilitate de SLI) ori mai multe cipuri video pe aceeasi placa(probabil nu e cazul din nou).

| alexandru0sorin a răspuns:

Man, salut, multi gpu e gen atunci cand ai mai multe placi video conectate intre ele lol big grin

e smecherie cu viteza mare