| Danutzinho a întrebat:

am primit un PC cu procesor Intel pentium 4 2, 5 ghz 3 gb ram si placa video integrata de 260 mb tot Intel, cand l-am uitilizat prima data a mers perfect dar nu prea mergeau jocurie si i-am reinstalat wind (xp) si l-am lasat pe bara ca aveam altul mai bun, acum s-a ars cel vechi si sunt nevoit sa-l folosesc pe asta si am o problema cu el, nu merge sa instalez driverul de sunet, pe la jumate se intrerupe, am incercat o multime de drivere, sunt disperat, pls help me, mersi anticipat si daca ma ajutati aveti garantata o fundawinking

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.Placa video e prea mica entru a juca jocuri. Driverul de sunet il poti instala asa.mai intai descarci slim drivers sau driver boster 2 si scanezi cu unul din programe. Duppa scanare, iei perand fiecare driver gasi vechi sau neupdatat si in dreapta driverului exista optiunea de update sau download. Dupa ce se descarca se vor instala automat.trebuie sa dai doar next si s restartezi pc-ul dupa instalare.Sau otianula restartatrea si restartei dupa ce ai descarcat toate driverele lipsa sau vechi. Nu rezolvi nimic daca reinstalezi windowsul, placa video e prea mica pentru a uca jocuri.La 260 MB placa video, poti doar naviga si eventual juca jocuri pe facebok. Placa video trebuie sa fie de cel putin 1 GB (Giga) sa pot juca un joc.