| AlexandruJuravlea a întrebat:

am si eu 2 intrebari :
1.Ce ziceti sa schimb un LG G2 cu un HTC ONE sau cu Z1?
2. Care este sansa sa primesc ceva bun pe tocmai sau olx?
Raspundeti pe rand si ofer funda la un raspuns organizat bine.

Răspuns Câştigător
| AlexL28 a răspuns:

Eu sunt fan LG, dar o sa fiu impartial pentru ca Sony si HTC sunt la randul lor firme bune:
*Ecran-G2 are cel mai mare ecran, pentru mine un ecran cat mai mare e foarte important, deci asta ar fi un avantaj enorm, in rest sunt cam acelasi, toate 3 au LCD desi folosesc tehnologii diferite. Eu am tinut in mana un G2 si ecranul e foarte bun.
*Camera-Aici M7-le cam cade, camera ultrapixel e sub ce ofera Z1 si G2
*Constructie-Z1 daca vrei sticla si design plat, M7 daca vrei aluminiu, G2 daca nu te intereseaza asa tare calitatea constructiei dar vrei un telefon mic cu ecran mare.
*Performanta-Irelevant, toate duc orice le dai
*Functii-Z1 are aplicatii media complexe, M7 are SenseUI-ul care pentru unii e tot ce trebuie si difuzoarele stereo frontale, G2 are KnockCode, stabilizare optica a imaginii.

Ca concluzie, eu nu l-as schimba, doar daca te-ai plictisit de el si vrei ceva nou si un alt feeling in mana, nu plastic.
Sunt sanse sa gasesti ceva bun pe Tocmai si OLX, dar cauta si pe Okazii.

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Fiecare cu ce ii place, mie mi-a placut Z1 decat LG-ul, totusi uita-te la niste comparatii:
http://geekaphone.com/compare/Sony-Xperia-Z1-vs-LG-G2
Daca iti place Z1 ca forma si aspect, incearca, asta daca te-ai plictisit de G2. Au cam aceleasi capacitati, unele cu avantaje, unele cu dezavantaje.
Pe site-uri de genul ai sanse sa iei ceva bun, dar ia doar de la utilizatorii de incredere.
Nu prea ai cum sa zici "care e mai bun" din cele 2, sunt cam la fel. Avantajele si dezavantajele se neutralizeaza de la o caracteristica la alta.