| MiSaeng a întrebat:

Am si eu o intrebare as vrea sa ma apuc sa tin host la servere si nu stiu cat pot sa tin calculatorul deschis. Stie cineva cam cat poate sta aprins un calculator:
Rating- Windows Experience Index
Processor: AMD Athlon(tm) II X2 255 Processor 3.10 GHz
Installed memory (RAM) : 4.00GB ( 3.25 GB usable)
System type : 32-bit Operating System
Va rog mult dau fundita daca testez.

3 răspunsuri:
| BlueVik a răspuns:

Calculatorul poate sta deschis zile, saptamani, ani cat vrei tu...la mine sta deschis cu luniile.Seara e programat la hibernate iar dimiseata il deschid simplu!

| filelist a răspuns:

Calculatorul poti sa il ti deschis cat vrei tu pana se strica ceva la el...si asta pentru ca e vorba de uzura pieselor fiecare piesa are o durata de viata mai lunga sau mai scurta, eu am de ex unu care e server de 4 ani de zile si nu a fost oprit niciodata, si sa nu ai impresia ca are nu stiu ce super configuratie, asta nu are nici o legatura

| Alexu19 a răspuns:

Iti recomand sa investesti intr-o carcasa buna,inchisa, si sa pui coolere in ele foarte bune, cu flux mare de aer.De asemenea schimba pasta termoconductoare de pe procesor, pune un cooler mai bun, si apoi poti sta linistit cu el aprins cateva luni intregi.Al meu este pornit de 24 zile,fara restart, si nu are absolut nimic+ca sta si rece. [Intel q8300, 8gb ddr2 1066, restul nu mai conteaza + 6 coolere foarte bune]