| gabrielsenzual a întrebat:

Am si eu o intrebare vreau sa imi iau o Placa Video pentru PC-ul meu pentru ca eu o am pe cea actuala de 64 MB si as vrea de 256 in sus si nu stiu de care trebuie ca am vazut ca sunt multe de mai multe tipuri : DDR1 DDR2 DDR3 DDR4. Ca stiu ca la memorile ram imi trebuie doar DDR1 ca mi-am luat acum de curand una de 512 MB dar la Placa Video nu stiu de care trebuia!

Care stie dau FUNDA! MULTUMESC!

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ce placa de baza ai? Denumirea si modelul. Daca nu stii ia de pe net CPU-Z, instaleaza-l si uita-te la mainboard si model: http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html