| sPriT3SiCoL4 a întrebat:

Am si eu o placa video ati radeon hd 5450 pci-express 2.0 x16 gigabyte.Si as vrea sa-mi iau una ati radeon hd 7750 1gb gddr5 128bit frecventa 880mhz, ramdac 400mhz si frecventa memorie 4500mhz pci-express 3.0 x16 si... imi este frica sa nu-mi mearga, nu stiu sigur daca se potriveste sistemul meu este asa 4gb ram, i3 2120 3. 30ghz si placa de baza h61m-ds2,va rog spuneti-mi si mie o parare nu stiu.multumesc

Răspuns Câştigător
| bogdanstan a răspuns:

Salut merge fara nici o problema, placa ta de baza are pci-e 3.0. Mai multe detalii gasesti aici Salut merge fara nici o problema, placa ta de baza are pci-e 3.0. Mai multe detalii gasesti aici. Bafta si sper ca te-am ajutat. http://www.gigabyte.com.ro/products/product-page.aspx?pid=3970#ov. Bafta si sper ca te-am ajutat.

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Sunt compatibile. Versiunea pcie fie ca e 2.3 sau 3.0, ca pui o placa pe alta, o sa mearga fara probleme.

| bogdanstan a răspuns:

Scuze ca am scris de doua ori acelasi lucru.