| Emckill21 a întrebat:

am si eu o problema, am un televizor LED HD 81cm Zanussi 32Z6000, si nu stiu cum ma pot uita la filme de pe stick, are port usb,etc, dar daca pun filmul in format normal, ori nu se aude, ori nu imi citeste diacriticile la subtitrare, ori imi da ca formatul nu este valid si nu imi ia filmul....Banuiesc ca este un program de facut filme pentru stick,am cautat dar nu am gasit, ma poate ajuta cineva? Dau funda big grin

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Televizorul suporta anumite formate video si anumite tipuri de subtitrare. Gasesti detalii in cartea tehnica sau pe site-ul oficial. Orice alt format creeaza probleme: nu se deschide, se aude, dar nu se vede. La fel si cu subtitrarea. Nu poti adauga orice tip de subtitrare, iar pentru ca aceasta sa fie recunoscuta automat, subtitrarea trebuie sa aiba aceeasi denumire ca filmul. Daca filmul e numit "Wolf", si subtitrarea trebuie sa fie redenumita astfel, pentru rulare automata a acesteia.

| tyller a răspuns:

Salut cred ca esti singurul care are un televizor ZANUSSI, as vrea sa imi spuisi mie cat de multumit esti de el, vreau sa iau si eu unu