| DarkXeRo a întrebat:

am si eu o problema cu card memory.Cand incerc sa il formatez sau sa mut ceva pe el sau sa sterg imi apare"the disk is write protected".Am incercat sa rezolv si cu disk part dar nu vede decat hdd-ul meu.Am mai incercat si cu regedit sa modific write protect dar nu gaseste acest fisier.Am creat eu unul i-am pus valoarea 0 dar la fel.Alte dispozitive nu au nimic dar cardul nu stiu ce are cand incerc sa il conectez cu adaptor(am verificat daca este dat pe lock si nu este dat)
PS:Cand incerc sa conectez cardul din telefon cu cablul de date imi merge perfect doar ca unele fisiere mi le codifica, altele le ascunde.)Care ar putea fi problema? Ar trebui sa incerc cun alt adaptor sau ce? Dau funda.

Răspuns Câştigător
| Drack550 a răspuns:

Intra aici http://spiridonsilviu.com/enabledisable-protectie-stick-usbsd-card/ vezi daca te ajuta.

1 răspuns:
| DarkXeRo explică:

Gata am rezolvat problema.Era din cauza la adaptor.S-am cam invechit asa ca am incercat cu un adaptor mai bun si merge perfect fara probleme