| xKeenTxX a întrebat:

Salut,TPU am si eu o problema cu un laptop,l-am luat de curând de la un sh, si are pe el asa i7 620m,2, 7,4gb ram, 2gb placa video pe 128/hard 320 sata G 7200 rpm/si mentionez ca atunci când intru in jocuri gen : lol,gta v,mc am aceleasi drop frame-uri, adica mi se misca in poze..si imi sta destul de ridicat temeperatura la gpu si cpu,un prieten mi-a zis ca daca il curat, si schimb pasta termo ..etc..a zis ca probabil o sa revina la normal, asa ca va rog daca ati avut probleme de genu sau..habar nu am sa spuneti aici va rog, sa nu-mi fii luat teapa chiar din sh..si poate e doar de curatat etc..Multumesc!

6 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Cel mai probabil trebuie curatat daca ai temperaturi mari pentru ca intra in overheating si scad frecventele automat si de aici ai acel drop.

Curata-l, schimba-i pasta termoconductoare si ia-i un cooling pad si ar trebui sa se rezolve problema. Dar daca placa video nu este una dedicata AMD sau Nvidia nu o sa duca cine stie ce jocuri.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Oricum, daca l-ai luat din magazin SH inseamna ca ai garantie si poti sa-l trimiti inapoi si sa-ti dea altul daca l-ai luat online.

| bogdan324 a răspuns:

''2gb placa video pe 128'' problema e ca noi vrem sa stim si denumirea placii video

| xKeenTxX explică (pentru bogdan324):

Nvidia quadro 1000m 2gb/128 bits

| bogdan324 a răspuns (pentru xKeenTxX):

Este o problema, aia nu e placa video de jocuri, ci mai mult pentru editari video, poti incerca sa bagi drivere la placa video, in plus ala e i5 din prima generatie care e dual core si nu prea se mai tine bine in jocuri, si sa nu mai zic ca piesele astea sunt vechi si au temperaturi mari dupa cum ai zis.Ai facut o alegere proasta cand ai luat acel laptop

| xKeenTxX explică:

WHeinsenberg: placa este dedicata se numeste nVIDIA quadro 1000m