| LowWw a întrebat:

am si eu o problema, de vreo 3-4 zile nu mai se aude clar sunetul la boxe si la casti si nu cred ca e problema de la ele ca e imposibil sa se stice si boxele si castile in acelasi timp.
Si eu cred ca e de la windows, am win7 64 biti.

Ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| alecx4music a răspuns:

Nu cred ca este de la drivere.
Am patit si eu ceva asemanator cu sunetu, se auzea foarte subtire si incet.
Problema era de la un program al placii de baza care se numea realtek sound manager. (cum are orice calculator cu placa de sunet) pentru setarile sunetului. Problema era ca nu stiu cum se activase un efect din programu' ala, si schimba toate sunetele calculatorului. Il dezactivezi sau il setezi pe normal sau daca ai egalizator le dai pe toate la mijloc (flat) si opresti toate efectele de sunet.
Ca sa iti reinstalezi corect driverele (nu numai cele de sunet) manage pe my computer, device manager, si ii dai pe device-ul caruia vrei sa ii reinstalezi driverul. Daca il ai deja instalat ii dai uninstall, apoi ii faci update la windows, da' descarci decat update-urile care iti trebuiesc, adica cele cu driverele. (de obicei apar primele in lista. Vezi ca ai 2 rubrici, important si optional, le debifezi pe toate si bifezi decat ce iti trebuie)
Bafta!

2 răspunsuri:
| akka4 a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu la laptoop. probabil placa de sunet, sau poate chiar de ce nu erori ceva la driverul de sunet. nu stiu ce sa zic. eu am gasit rezolvare (back up la sistem) sau garantia. iti recomand acelasi lucru si tie. sau daca ai calculator (UC), poti pune o placa de sunet sa testezi cum se aude.

| danny_5176 a răspuns:

Salut!
incearca, mai intai, sa reinstalezi driver-ul de la placa de sunet.
daca nici asa nu isi revine e posibil sa fie placa de sunet...o mufa slabita, ceva si deci probabil ca trebuie schimbata.