| B0gd4n12 a întrebat:

Am si eu o problema legata de driver-ele de sunet, mi-am instalat windows 10 si mi s-a instalat un driver de sunet automat numit Conexant si nu merge dezinstalat, ce pot face? (vreau sa-mi instalez realtek)

13 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai instalezi ce ai tu chef? Instalezi ce trebuie, ala crezi ca s-a instalat de prost?

| EneCristian a răspuns (pentru K0sti):

Ai mai instalat si tu driver inainte? nu cred amice multe dintre sistemele noi ca w7 instaleaza singure driver.

| EneCristian a răspuns (pentru K0sti):

Pai mai ai alta placa de sunet? http://www.programecalculator.ro/......od-corect/ asa iti dezinstalezi driver de sunet si data viitoare scoate placa de sunet, instaleaza windows apoi pui placa si iei ce driver ii trebuie, Bafta!

| K0sti a răspuns (pentru EneCristian):

Tu cu cine te certi nene? Vezi ca ai gresit adrisantul!

| EneCristian a răspuns (pentru K0sti):

Cu ala care nu stie ce scrie si nu citeste intrebarea deci cu tine amice.

| K0sti a răspuns (pentru EneCristian):

Fugi si culca-te ca esti obosit!

... asa iti dezinstalezi driver de sunet si data viitoare scoate placa de sunet instaleaza windows apoi pui placa si iei ce driver ii trebuie... :))
Asa faci tu? Ce placa sa scoata daca are laptop si aia e placa de sunet a laptopului? Ia uite: http://support.lenovo.com/ro/ro/downloads/ds018812

Deci copilasi, cand mai vreti sa ma combateti, veniti cu argumente!

| EneCristian a răspuns (pentru K0sti):

Eu am doua placi, integrata si una pe langa pusa de mine si da, asa fac eu si raspunsul tau e praf, cum adica instalezi de capul tau? deci copile data viitoare citeste naiba intrebarea. w10 baga singur driver si nu recunoaste toate modelele de pe piata, vrei argument raspunde la intrebare si lasa atitudinea de tough guy cand nu stii despre ce discutam oke? daca iti bati joc de om in loc sa ii dai un raspuns logic macar nu mai posta, scapa si el si administratorul de o treaba.

| K0sti a răspuns (pentru EneCristian):

Inca o data iti spun si tie si lui, driverul ala Conexant s-a instalat pentru ca ala trebuia sa se instaleze! Daca avea Realtek, se instala Realtek! Ai inteles? Windows-ul e mai destept ca voi!

Dar pierd timpul cu ametiti ca voi!

| EneCristian a răspuns (pentru K0sti):

Ametit esti tu asa cum am spus windows instaleaza ce crede el de cuviinta amice ( eu am o realtek si instaleaza ce e pe dedicata indiferent de windows).
Domnul expert in tehnologie iti recomand sa mai umbli si tu pe pc si dupa aia sa iti dai cu parerea.

| K0sti a răspuns (pentru EneCristian):

Cand nu are ce sa instaleze, nu instaleaza nimic, iar cand are, instaleaza ce trebuie! Cand o sa ai 22 de ani de service in spate cum am eu, mai discutam! Pana atunci stergeti-va mucii de la nas!

| EneCristian a răspuns (pentru K0sti):

Cei 22 de ani de service mai lipsesc fiindca eu nu am zis ca nu are ce sa instaleze, casca ochii cand citesti si discutam normal nu mai te da mare ca nu ai cunostiintele necesare incheiem discutia ca e clar cat stii tu de bine si ce fel de conversatii poti sa ai.

| Cossta a răspuns:

Eu folosesc softul 3dpChip, e freeware. Iti scaneaza de ce ai nevoie si tu la apasarea unui click descarci ce driver doresti, pe care mai apoi il instalezi.

| GoogleUser a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=caCqG0P97Gs, incearca sa updatezidriverele, uite in acest tutorial, eu asa am rezolvat problema