| PolaruV8 a întrebat:

Am si eu o problema, va rog sa ma ajutati! Am un notebook asus (eeepc) are windows 7 Starter si nu imi place pentru ca nu ruleaza mai mult de 3 programe si sunt obisnuit cu xp.(Am uitat sa spun ca are Windows 7 starter integrat!). Spuneti-mi daca merge xp pe acest notebook si daca il pot baga cu stick-ul dupa cate stiu eu ar merge cu stick-ul dar va rog sa imi explicati cum bag windows xp cu stick-ul! Am unul de 4 gb.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| đąиiعℓ a răspuns:

Uite aici un tutorial: http://www.go4it.ro/......l-3124245/

2 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Trebuie sa faci stickul butabil. Am si eu un netbook, tot cu win7 starte l-am primit si mergea f greu, nu avea limiterea de 3 programe, l-am inlocuit cu un xp si merge foarte bine

| viorelus a răspuns:

Merge cu stick. Iti downloadezi o imagine cu windows xp (.iso, sau orice alt format) si programul ultra iso. Instalezi ultra iso. Apoi intri in program, deschizi imaginea cu windows-ul (File>Open) si ai in bara de sus a programului optiunea Bootable > Write Disk Image. O sa se deschida o fereastra in care e deja selectata imaginea(la optiunea Disk Drive) si tu doar selectezi write method (USB-HDD sau USB-HDD+). Dai write (cu stick-ul gol preferabil). Si gata ai terminat cu partea asta. Acum cand o sa dai restart la netbook intri in bios si selectezi ca Boot Device USB-HDD. Si restul instalari este ca la orice windows xp.