| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema. Vreau sa imi fac Update la Placa de Baza ( Asus M2N-X ), si nu am in Bios EZ FLASH si Tools, daca stiti vreo rezolvare dau Funda! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Ai aici - http://www.asus.com/Motherboards/M2NX/HelpDesk_Download/ - bios update tool. La draq, e chiar asa de greu sa te uiti pe nenorocitul de site oficial al produsului?

| JustSkyDark a răspuns (pentru KodrutZ):

Mersi frumos pentru raspuns, dar eu am Windows 7 si am intrat si eu aici si am Luat Bios-ul, dar are Format.ROM. Nu stiu cum se instaleaza.

| KodrutZ a răspuns (pentru JustSkyDark):

Ai utilitar pentru asta acolo. Ia si citeste, ca doar nu scrie in chineza. Cu asta faci update, in principiu - Afudos BIOS update tool V2.26
P.S. W7 pe antichitatea aia de placa? NU NU NU

| JustSkyDark a răspuns (pentru KodrutZ):

Nu prea e antichitate, am NVIDIA Geforce 9600GT 512MB 256BIT, 3 GB Ram. CPU AMD Athlon 64 x2 4200+, si doua Harduri 80 si 160 GB, deci nu prea este Antichitate.

| KodrutZ a răspuns (pentru JustSkyDark):

7 ani E antichitate. Daca discutam de jocuri, desigur.
P.S. La ce itz trebuie' update de BIOS?

| JustSkyDark a răspuns (pentru KodrutZ):

Sincer eu nu prea ma joc Jocuri, Update vreau sa ii fac sa vad daca imi vede toti rami ca nu imi vede decat 2, 50 si sunt pe 32 de Biti, nu vreau sa imi bag 64 de Biti pe 3 GB Ram.

| KodrutZ a răspuns (pentru JustSkyDark):

A, asa zi. Ai verificat ce versiune de BIOS ai? Nu de alta, dar sa nu ai deja ultima si problema sa fie in alta parte...

| JustSkyDark a răspuns (pentru KodrutZ):

Am verificat, este o versiune mai veche, daca doresti sa ma ajuti, da-mi add pe Y! M : gaby_no1 sau Skype : jumper.gabyno1.

| KodrutZ a răspuns (pentru JustSkyDark):

Uita-te in manual, in principiu ai putea sa faci update de pe un stick sau punind fisierul ala pe disc. Nu stiu cum o fi exact biosul la aia a ta. Oh, da, si Asus mai avea si un utilitar care permitea asta din Windows. Totusi tare mi-e sa nu-l fi introdus mai tirziu. Eu l-am vazut la mine la laptop, doar ca ala e din 2009. In 2007 ma gindeam sa iau si eu placa ta, dar am citit review-uri si pareri si am concluzionat ca e o mizerie mult prea scumpa pentru cite ar trebui sa stie si nu stie asa ca mi-am luat un MSI NEO-F v3 care a stiut o gramada, chit ca si ala a avut niste probleme legate de BIOS si performanta memoriei, dar s-au rezolvat la un moment dat.