| Fotbalistul123 a întrebat:

Am si eu un amarat de PC si mă enerveaza ca nu merge Windows 7 pe el.
Indeplineste toate conditiile:
- Procesor 1.6 ghz
- 3 GB RAM
Totusi nu merge 7 pe el. Când se instaleaza se blocheaza aproape de jumatate. Si sta asa mult si bine.
Am încercat mai multe variante de windows 7 dar nu merge.
Ce poate sa aibă??( da stiu e pc antic...)
Dau funda celui mai util raspuns

Plzzzzzzzz heeelppp!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum instalezi tu windowsul, spune-ne si noua ca sa vedem daca procedezi corect. cativa pasi, incepand de la introducerea cd-ului in unitatea optica.

| Satana_Costin_1997 a răspuns:

Uita-te frumos pe yotube cum se instaleaza windows 7 si faci si tu ca aia trebuie sa ai un cd cu windows 7 pe el

| Pasat_Matei_1988 a răspuns:

Nu e un pc antic.Procesorul are cam putini ghz, dar e bun.Cel mai probabil e vina instalarii. Daca Windows-ul e piratat inseamna ca nu e bun, iar daca e cumparat iti recomand sa faci o plangere.Asigura-te ca ti-ai curatat pc-ul inainte de instalare si ca ai rulat exe-ul instalarii ca administrator (sau ca, contul tau e de administrator, nu de user normal).Ar mai putea fi vina antivirusului.In rest nu mai stiu ce ar putea fi.Mie mi s-a instalat Windows-ul in 40 minute pe un PC din 2006.

| Fotbalistul123 explică:

Cum adică sa ruleze exe-ul.
Nu sunt as în domeniul calculatoarelor( dar nici paralel)