| tudorwifihack2 a întrebat:

am un gear 2 neo (smartwatch) de la SAMSUNG si am inteles ca poate fi folosit pe orice telefon din gama Samsung care dispune de bluetooth eu am un trend 2(versiunea normala nu lite) si nu stiu sigur cum sa-l conectez.Am vazut la George Buhnici ca se poate conecta doar prin bluetooth fara NFC. Funda

2 răspunsuri:
| Jus20 a răspuns:

Da nu se poate conecta prin NFC. Activezi bluetooth la telefon si la ceas iar apoi din bluetooth al telefonului dai pe nunele ceasului, iar apoi te-ai conectat

| tudorwifihack2 explică (pentru Jus20):

Pai si aplicatiile cum le iau