| DzEk0 a întrebat:

Salut TPU.
Am un hard disk extern seagate backup plus slim 1TB, USB 3.0 pot sa instalez windows 7 pe el? hard disk din laptop s-a stricat și m-am gândit sa instalez pe el windows gen sa fie instalat pe hard disk portabil și poate pana îmi cumpăr alt hard FUNDAĂ

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Se poate ca la instalare vede hardul exterrn biosul, dar trebuie mereu sa il ai in usb, si nu se compara unul extern cu unu intern, trebuie sa cumperi unu intern vezi de ssd ca merita

| FlorinCiokan a răspuns:

Nu am incercat niciodata. Dar poti incerca fara complicatii. Cand bagi CD-ul incepi instalarea si cand ajungi la partea cu hard-urile sa le formatezi si sa faci partitiile daca vezi ca iti apare si hard disk-ul extern bagi sa instaleze pe el. Daca nu iti apare hard disk-ul nu poti. Bafta