| OvidiuB12 a întrebat:

am un hard extern WD de 1TB de acum un doi ani si de doua saptamani imi cam face figuri in sensul ca din cateva in cateva ore mi se deconecteaza apoi in cateva secunde se conecteaza din nou. Iar acum o ora am instalat un joc, am vazut ca mergea pc'ul putin cam greu si i-am dat restart. A trecut de partea cu incarcatul dar nu mi-a mai intrat in windows. Am deconectat hardul extern apoi mi-a pornit windowsul normal si cand am conectat hardul mi-a aparut cv de genu Format hard before use(cand am vazut msjul am scos hardul de frica). Am multe pe hard si nu as vrea ca datele sa mi se stearga. Ce as putea face? credeti ca s-a sters tot de pe el? Multumesc Mult!

Răspuns Câştigător
| Cosmin1992 a răspuns:

Nu s-a sters tot de pe el. Incearca urmatorul lucru : cand porneste windows apasa f8 de multe ori imediat ce ai apasat pe power si intri in safe mode la windows. Conectezi hardu si vezi ce ai pe el. Daca ai loc in pc copie fisierele pe hardu tau de la calc, daca nu imprumuta un hardisc de la cineva si le copii de pe un hard pe altu tot in safe mode. In cele din urma (indiferent daca ai copiat datele sau nu ) unica solutie ramane formatarea hardului extern. Acest lucru iti va sterge tot ce ai pe el dar nu iti mai face figuri dupa 100%.

1 răspuns:
| cristy017 a răspuns:

Nu cred ca mai poti salva ceva pe el. Formateazal si va merge