| anonim_4396 a întrebat:

Am un i5 3570k. Socket, 1155 un gtx 750ti si o sursa seasonic bronze 520w. Conectori 20+4. Ce placă de baza imi recomandati ptr overclock. Sa contina sata 3 usb 3.0, si frecventa rami sa includa 1330. Daca se poate după eMAG si pcgarage. Multumesc

Răspuns Câştigător
| diNNozo a răspuns (pentru sltlp):

Apreciez munca in a ajuta oameni! Nu stiu cum se face dar tu gasesti raspunsul la toate intrebarile mele. UN MARE MULTUMESC! Am cumparat sursa.

http://www.pcgarage.ro/surse/seasonic/m12ii-520-evo-edition-bronze-520w/

si ma gandeam sa fac overclock si la procesor.
Dintre alea 2 placi, care o recomanzi tu?

http://bit.ly/1s7PLYW sau http://bit.ly/1ADSTj2. mai recomandata de overclock etc. si daca placa de baza asrock suporta frecventa 1333, in detalii nu scrie. INCA O DATA ITI MULTUMES PENTRU EFORUL FACUT! Si astept un raspuns :-)

| sltlp a răspuns (pentru diNNozo):

Emag-ul selecteaza specificatiile din bucatele...
La asrock, scrie la ei pe site: Supports DDR3 2800+(OC)/2400(OC)/2133(OC)/1866(OC)/1600/1333/1066 la ram -frecvente.
Iar la Asus: DDR3 2400(O.C.)/2200(O.C.)/2133(O.C.)/1866(O.C.)/1600/1333/1066 MHz.
Este foarte greu sa aleg una din ele, dar overall as merge pe Asrock(de fapt Asrock e o divizie de la Asus). Ceea ce ma atrage pe asrock e legat de alimentare care e mai zdravana si frecventele in ram de oc(de obicei cele mai performante suporta frecvente mai mari in oc, gen 2800mhz aici). Oricum e drept ca nu ai sa ajungi tu sa le "indoi de oc" dar e bine sa fie mai stabile.
Legat de cooler, daca tot dai banii pe asa ceva, sper ca o sa iti iei un cooler de macar 200 lei.

3 răspunsuri:
| Stef69 a răspuns:

Http://www.emag.ro/......E399TBBBM/
pe asta o am si eu de vreo 3 luni si e fb