| Iulliann a întrebat:

Am un laptop Acer Aspire 5742G cumpărat în 2011 de la Metro. Procesor Intel Core i3 CPU 2.40 GHz, 3 GB RAM şi placa video nVidia GeForce GT 540M. De ceva vreme, mai bine de un an, de fiecare dată când vreau să joc un joc mai mare de 3-4GB mi se încinge foarte tare laptop-ul şi se închide la scurtă perioadă de timp de la pornirea jocului în modul Fullscreen. De ex: am încercat să joc fifa 2014 şi mi s-a închis în minutul 20 al meciului, dar la fel am păţit şi pe GTA San Andreas. Doar în modul fullscreen păţesc asta pentru că am jucat Metin2RO în windows-mode şi am avut 3-4 cliente deschise şi nu s-a închis laptop-ul. Am şi cooler-ul sub el să-l răcească, dar tot se încinge foarte tare şi se închide. Ce ar putea să fie? M-am gândit că ar trebui să pun pastă pentru răcire pe procesor, dar aştept păreri.

Răspuns Câştigător
| CPAElites a răspuns:

Trebuie curatat de praf si schimbata pasta termoconductoarewinking

1 răspuns:
| AgentEnzo a răspuns:

1.Curata-l de praf
2. Toate laptopurile se incing.