| Iunix a întrebat:

Am un laptop ( Acer aspire E1-571G ) și țin luminozitatea ecranului la minim, ca să nu mă doară ochii dacă stau mai mult, dar azi mi-a spus cineva că dacă ți luminozitatea ecranului la minim, poți să strici hardul leptopului sau ceva din el. Este adevărat?

4 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

rolling on the floor nu are nici o legatura! Luminozitatea este doar dupa preferinta ta atata tot, nu afecteaza absolut nimic e logic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce legatura are luminozitatea cu hardul? Insa eu iti recomand altceva mai bun.
Daca vrei sa nu ai vreodata probleme cu ochii, foloseste softul fflux, este exceptional pentru protectia ochilor.
https://justgetflux.com/
Instaleaza-l si vei vedea diferenta.

| budala20022000 a răspuns:

Salut! Nu vei avea nici o problema daca tii luminozitatea la minim; dimpotriva! iti incingi laptopul mai putin si consumi mai putina energie! de asemenea, sanatatea bateriei e mai buna!

| dirteeecash a răspuns:

Hahaha, e o prostie, si-a batut joc de tine. Cum sa se strice ma laptopul din cauza luminozitatii? In cel mai bun caz o sa te tina bateria mai mult.