| Marius-valentin_Cheles_1988 a întrebat:

..
Am un laptop Acer aspire v3 772g ce vreo cateva luni. inital am avut windows 8.1 pe el dar am schimbat cu windows 7. problema este ca nu pot instala driverul video. il dowloadez ii dau instal apoi cauta putin si spune canot continue you must instal an Intel(r) driver first. eu am placa video nVIDIA geforce gt 750m. acum la placa video imi arata standard vga si nu placa mea video si nici memoria. astept raspuns... multumesc.
dau funda!

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Pe site-ul oficial apar doar drivere pentru Windows 8. Cu toate acestea, pe lista apar doua tipuri de drivere VGA (Intel si nVidia). Ai incercat sa le instalezi pe amandoua? Pune Intel si apoi pentru placa ta, sa vezi daca functioneaza. E posibil sa intampini o eroare, dar merita incercat.
http://imgur.com/rFXAP1M