| T4zu a întrebat:

Am un laptop Laptop LENOVO G710 si dupa start up nu imi apare iconul de la wi-fi, cum fac sa pornesc wi-fi? multumesc! Funda

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Pe tastatura ai un buton ''fn'', il apesi pe acela, si butonul cu inconita de wi-fi pe pe laptop. ( le apesi simultan ) si se activeaza wi-fi.

| Alexandruui a răspuns:

1. Ai descarcat absolut toate Driverele Laptop-ului? Inclusiv Wi-Fi?

Daca da.
2. Ai un buton pe Tastatura cu Wifi, apasa pe el sau Apasa "FN' + "acel buton"

Daca tot nu merge

3. Uita-te la iconita de internet din bara de start dai click dreapta dai Open panel, si trebuie sa ii dai Disable, dupa aceea faci Primii pasi la fel dar nu apesi Open Panel ci Troubleshoot, astepti 2-3 secunde, te va pune sa apesi pe un buton la care Administratorul activeaza din nou internetul, astepti, si Gata, Merge perfect.

Depinde si ce windows ai, in general Windows 7 face figuri la WiFi.

| T4zu explică (pentru Alexandruui):

Salut, nu am nici un buton cu iconita de la wi-fi pe tastatura, iar de pe cd am instalat toate driverele inclusiv cel de wireless. ce este ciudat este ca internetul prin cablu functioneaza, dar wi-fi nu numai ca nici nu apare in taskbar dar nici dupa ce driverul se instaleaza cu succes nu apare dupa un reboot. Va rog sa veniti cu pareri.