| AndreiBogdanz a întrebat:

Am un Lenovo g580 si el are doar o singura mufa jack de 3.5 (Combo).Eu am incercat sa ii pun microfon,dar acesta nu il recunoaste(microfonul este nou, merge). Daca as cumpara un adaptor cu 2 iesiri de 4 pini o sa imi mearga daca asa nu citeste microfonul? Va rog sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Poti sa-i pui orice. Daca programul nu il recunoaste nu ai ce face decat sa vezi ce scrie la instructiunile lui(ale mic.)Poate nu este compatibil cu w-ul tau.

| AndreiBogdanz explică (pentru darrio2007):

Da,dar acea mufa combo nu ar trebui sa corespunda si cu un microfon?

| darrio2007 a răspuns (pentru AndreiBogdanz):

M-am referit la faptul ca daca sistemul nu iti recunoaste microfonul degeaba pui tu o suta de mufe.Mufa este doar ca un adaptor care iti da posibilitatea sa conectezi mai multe dispozitive.