| asasinkrid a întrebat:

am un model de telefon si anume :Samsung GT S5670 si am android pe el.Androidul are versiunea:2.3.4 + card Sd de 1, 8G si am luat un joc si anume:Asphalt 7, minecraft pocket, survivalcraft si imi dau erori.Eu descarc jocurile de pe PC si le bag pe telefon cu ajutorul cablului de date. Ajutati-ma va rog

Răspuns Câştigător
| IoNuTz96 a răspuns:

Salut. Dupa cum cred ca ai observat, atunci cand intrii pe Google play si de exemplu vrei sa iti descarci Asphalt 7 din moment ce ai un telefon mai slab, cu o versiune de android veche, respectivul joc nu iti va aparea in Magazin adica pe Google play deoarece jocul nu e compatibil cu telefonul tau. In momentul in care tu intrii pe Google play, site-ul iti citeste automat cerintele de sistem ale telefonului si iti afiseaza doar jocurile care sunt compatibile cu telefonul adica doar jocurile respectiv aplicatile care pot fi rupate pe telefonul tau. Daca telul tau e slab, la fel si google o sa iti adiseze aplicatii cu cerinte de sistem mai mici. De asemenea daca tu descarci jocul din alta parte si il bagi pe telefon prin USB, daca jocul a fost configurat sa mearga doar pe anumite cerinte de sistem, daca telefonul tau e slab nu are cum sa ti-l deachida pentru ca nu e compatibil cu cat cere procesorul si de asemenea aici intra si rezolutia ecranului.Deci chiar daca printr-o minune iti va rula un joc incompatibil, o sa ai probleme cu asezarea aplicatiei respective pe ecran, probabil o sa ti se suprapuna butoanele, literele, etc. Prin urmare cumpara-ti un telefon mai bun. Bafta happy

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ai cam multe pretentii de la telefonul ala.

| NinaDobrevFan a răspuns:

Nu ai aplicatia Magazin Play? De acolo descarc eu jocuri. Funda?