| iustiiinnn a întrebat:

Am un pc cu un i5 4460 3.2 Ghz, 16Gb ram ddr3 hyperX fury, o carcasa GameDaemon6004 si o sursa sefotep de 800w. Intrebarea mea este daca incape in aceasta carcasa acest cooler: Cooler CPU Noctua NH-D14.
Uitati si linkul de unde as vrea sa.l achizitionez.:http://www.pcgarage.ro/coolere/noctua/nh-d14/
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Incape la limita. In carcasa ta intra coolere aftermarket cu o inaltime de pana la la 165mm, cooler-ul avand o inaltime de 160mm.

2 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Nu ai specificat ce placa video are.

| Cliar a răspuns:

Incape la limita, dar la banii aceia iti cumperi un cooler pe lichid cu doua ventilatoare care este mult mai eficient si la fel de silentios ( exemplu deepcool maelstorm 240T ) si mai important nu aplica la fel de multa greutate pe placa de baza si iti ofera un spatiu mult mai bun pentru wire-management si airflow.